JORDANRED ASKILI KISA BİSİKLET TAYTI (AIRMESH PEDLI)

JORDANRED ASKILI KISA BİSİKLET TAYTI

Genel Bilgiler;

                Jordanred bisiklet taytları yüksek performans altında rahat sürüş sağlamayı hedefler. Yumuşak hisli özel kumaşı, ter tutmayan askılar, rahatsız etmeyen dikiş tekniği, nefes alabilir kumaş özelliği ve anti transparan yapısı ile bisiklet sürüşlerinizi konforlu hale getirir. Taytın bacak ucu kısımlarında yukarı sıyrılmasını engelleyen, deforme olmayan silikon lastik bulunmaktadır.

Taytlarımızda kullandığımız pedlerin tamamı İtalyan çözüm ortağımız TMF Cycling Pad tarafından üretilen Premium segment pedler olup temel farkları kullandıkları teknolojidir. Jel ve airmesh teknolojileri sayesinde farklı saatlerdeki sürüşlerde performanslarını koruyabilmektedir.

Ped özellikleri;

  • Jel Ped: 4 saate kadar olan sürüşler için,
  • Airmesh Ped: 8+ saat sürüşler için
  • Kadın Airmesh Ped: 8+ sürüşler için (Kadın ve çocuk anatomisine uygun olarak üretilmiştir.)

Kullanıcı Yorumu;

Jordanred askılı kısa bisiklet taytını(airmesh pedli) yol bisikletimde kullanmak için Temmuz 2022’de satın aldım. Satın aldıktan sonra 6+saat bir sürüşte, 100+kmlik düz sayılabilecek bir yolda ve 75+kmlik 1000m yokuş içeren yolda deneme fırsatım oldu. Bu üç farklı tipteki sürüşlerimde taytın ve pedin performanslarından genel olarak memnun kaldım. Daha önce kullanmış olduğum jel/pedli taytlara göre daha ergonomik ve rahat diyebilirim. Taytın kumaşının vücuda oturması gayet iyi. Jordanred taytlarının bacakları daha önceki kullandığım kısa taytlara göre daha uzun. Bu durum kullanış sırasında avantaj sağlamakla birlikte güneş yanıklarının izinin daha da aşağılarda kalmasına neden oluyor. Taytla alakalı olumsuz değerlendirmem ise, pedinin arka kısmının uzun olmaması nedeniyle dik duruş pozisyonundaki kullanımlar sırasında pedi %100 verimli kullanamıyorsunuz. Bu durum yol bisikletinde aşırı sıkıntı olmasa da hibrit ve dağ bisikletleri kullanımları sırasında sıkıntı oluşturabilir.

Artıları;

  • Fiyat performans olarak başarılı,
  • Uzun saatler veya kilometrelerdeki performansı,

Eksileri;

  • Taytın pedinin arka kısmının kısa veya küçük olması nedeniyle dik duruş pozisyonundaki sürüşlerde dezavantaj sağlamaktadır.

Jordanred askılı kısa taytını, jordanred internet sitesi üzerinden satın aldım. Ürünlerde internet sitesi üzerinden dönem dönem güzel indirimler olabilmektedir. Böyle indirimlere denk geldiğiniz zaman zaten uygun olan fiyatlar daha da uyguna gelebilmektedir.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!