SIMOND EDGE SOFT TIRMANIŞ AYAKKABISI

SIMOND EDGE SOFT TIRMANIŞ AYAKKABISI

Genel Bilgiler

Bu ayakkabı, büyük yapay duvarlarda ve negatif rotalarda tırmanmanız için tasarlandı. Vibram XS Grip tabanı yüzey tutuşu sağlar. Çok esnek yapısı, her türlü yapay duvarda maksimum hissiyat sunar. Topuk bölgesinde ve önde bulunan Full Grip çok fazla tutunma sağlar.

  • Ayağı en iyi şekilde saran yapıya sahiptir. Kavrama sağlaması için tek cırt bantlıdır.
  • Tutamak ve çıkıntıları hissetmek için çok esnek çift tabanlı yapıya sahiptir.
  • Daha fazla hassasiyet için gergin topuk ve ince burun kısmı ile asimetrik yapıya sahiptir.

  • Vibram XS grip tabana sahiptir.

  • Elastik ayakkabı, bouldering ve uzun duvar tırmanışı sırasında kolayca giyip çıkarılır.

 

Kullanıcı Yorumu

Simond edge soft modelini Aralık 2022’de Decathlon’un yapmış olduğu indirim sonrasında uygun fiyatlı olduğu için satın aldım. Ayakkabıyı aldığımdan bu yana indoor bouldering ve arada da kaya tırmanışlarımda kullandım. Ayakkabının asimetrik yapısı güzel. Bağcıklı modeline göre daha yumuşak olduğu için yapay duvar tırmanışlarına daha uygun olan edge soft modelini kayada kullanmak isterseniz daha dikkatli kullanmanızı öneririm. Çünkü, Soft modeli bağcıklı modeline göre kayada daha kolay yıpranıyor. O nedenle yapay duvar tırmanışlarında kullanmak için daha uygun diyebilirim. Uzun kullanımlarda ayakkabı yanlara doğru genişleyebiliyor denilmişti. Ancak ben 1 yıldır kullanıyorum ve böyle bir durumla karşılaşmadım. Ayakkabıyı giyerken ve çıkartırken topuk kısmı biraz acıtabiliyor. Tırmanışlarda topuk tekniği kullanırken de ayakkabının topuk kısmı biraz acı verici olabiliyor. Üst düzey bir tırmanış ayakkabısı olmamasına rağmen (Diğer markalara göre) fiyat performans olarak gayet ideal olduğunu düşünüyorum.

Artıları;

  • Vibram XS Grip tabanı,
  • Tek cırtlı olması ayağı güzel şekilde sarması,
  • Fiyat/performans

Eksileri;

  • Ayakkabıyı giyerken ve çıkartırken topuk kısmının konforsuzluğu,
  • Topuk tekniği kullanırken topuk bölgesinde acıya sebep olması,

Simond Edge Soft tırmanış ayakkabısını Decathlon mağazaları veya internet sitesinden alabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi bu ürünün de fiyatı oldukça artmış durumda olup, yine de markalı modellere göre halen daha uygun fiyatlıdır. Yeni başlayanlar veya orta seviye tırmanışçılar için gayet ideal bir ayakkabıdır.  Bütçenize uygun olarak farklı marka ve modelleri alabilirsiniz. Tırmanışla kalın.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!