KİPRUN ERKEK KOŞU CEKETİ – KİPRUN WARM

KİPRUN ERKEK KOŞU CEKETİ – KİPRUN WARM

Genel Bilgiler

Kışın kendinizi korumak mı istiyorsunuz? Yan fermuarları ve entegre su geçirmez eldivenleri sayesinde bu su geçirmez koşu ceketi 0-10°C arasında sıcaklıklarda optimum rahatlık sağlar. Bu ürün koşu ceketi, serin havalarda koşan, ısı yalıtımı ve hafiflik arayan koşuculara özel tasarlandı.

  • Isı yalıtımı: Bir tişört giyerek 0-10 °C arası sıcaklıklarda koşabilirsiniz.
  • Havalandırma: Açıklıklar (fermuarlar) ve hava alan bölgeler sayesinde nefes alan ceket.

  • Su Tutmaz: Softshell membram ve kapüşon sayesinde yağmurda korunun.
  • Rüzgar geçirmez: Rüzgar kesici membram sayesinde rüzgardan korunun.
  • Teri dışarı atma özelliği: Kollar ve sırttaki nefes alan bölgelerle teri dışarı atar.

  • Sıcak tutma: Baş parmak geçirme yerleri ve su geçirmez eldiven ellerinizi sıcak tutar.

  • Cep: Önde 2 adet fermuarlı cep, bir cebin içinde akıllı telefon için bir bölme bulunmaktadır.

Her zaman uygun sıcaklıkta koşun: Oxylane research olarak bu ürünü en iyi şekilde üretmek için bir koşucunun termal haritasını çıkardık. Maksimum rahatlık sağlaması açısından 2 farklı kumaş teknolojisi kullanılmıştır. Bir yandan rüzgar ve çiseleyen yağmurdan korurken, diğer yandan da sıcak tutan softshell teknolojisi.

Akıllı havalandırma teknolojisi: Bu cekette bulunan havalandırma sistemi koşucunun kuru kalmasını sağlar. Koşucu kollarını hareket ettirdiğinde açılan 2 adet yan fermuar bulunur. Sırt kısmında havalandırma sağlayan çok sayıda açıklık vardır.

Elleriniz her zaman sıcak kalır: Kiprun Warm regul ceketi, eldivenlerinizi unutmaya son vermek veya elleriniz ısındığında eldivenlerinizi tekrar yerleştirmek zorunda kalmamanız için, parmaklık ve su geçirmez eldivenle tasarladık. Sıcaklığa göre, ellerinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Böylece yeterince ısındığınızda, parmaklıkları ve eldiveni çıkabilirsiniz. Yağmur veya kar yağmaya başlarsa, eldivenin su geçirmez bileşeni sayesinde elleriniz kuru kalır.

Koşarken saati görebilirsiniz: Saatinizi daha kolay görebilmeniz için her kolda bir açıklık mevcuttur.

Soğuğa karşı koruma: Düşük sıcaklıklardan korunmak ve boynunuzu her zaman sıcak tutmak için, ceketin içine çıkarılabilir bir boyun bandı eklenmiştir. Çok soğukta boyunluk kısmını burun seviyesine kadar çıkartmak yeterli olur.

0-10°C arası sıcaklıklar için içinizde sadece bir tişörtle kullanabilirsiniz.

0°C’den düşük sıcaklıklar için ise içinize dikişsiz termal ürünlerimizden kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu

Kiprun koşu ceketini Decathlon’dan Aralık 2022’de satın aldım ve halen kullanmaktayım. Ürünü 5-15°C arasındaki sıcaklıklarda ve çiseleyen ve sağanak yağmurda da olacak şekilde birçok defa kullanma fırsatım oldu. Bu kullanmalarım sırasında genel olarak üründen memnun kaldım. Ürünün içine tişört giyip koştuğum zamanlarda rahatsız edici bir terleme durumuyla karşılaşmadım. Ancak uzun kollu termal ile kullandığım zaman özellikle dirsek içlerine denk gelecek bölgelerde terleme oldu. Ceketin bu bölgeleri havalandırma konusunda biraz zayıf diyebilirim. Dirsek içinde sırt bölümünde olduğu gibi bir açıklık olsaymış çok daha güzel olabilirmiş. Çiseleyen ve sağanak yağmurda kullanımım sırasında yağmur geçirmezliği işimi gördü. Burada da tek sıkıntı çiseleyen yağmur da değil ama sağanak yağmurda ceketle birleşik yapıdaki eldivenlerinden su emmesiydi. Eldivenler çıkabilir bir yapıda olsaymış çok daha güzel olabilirmiş. Bir başka sıkıntı da eldivenlerin dar olması nedeniyle saat kolunuzdayken giymesi ve çıkarması biraz zorlaşıyor. Sol kolda bulunan eldivenin saat açıklığı bulunmaktadır. Bu güzel bir durum. 0 °C altında ve 0-5°C aralığında ürünü deneyimle fırsatı bulamadım. Ürünün fit bir kalıbı vardır. Bu nedenle ürünü deneyerek almanızda fayda var. Bununla birlikte ürünün ağırlığı ve katlanınca yer kapladığı alanlar göz önünde bulundurulunca koşu çantasında taşıma sıkıntı olabilir. Sürekli üzerinizde koşular için iyi bir ürün ancak arada çıkartıp çantaya koymayı düşünüyorsanız 8-10lt koşu çantası tamamen dolacaktır. Yanlarda bulunan 2 fermuarlı cebi kullanım açısından gayet güzel. Yine 2 yanda bulunan 2 fermuarlı havalandırma bölümü ile birlikte sırtta gizlenmiş 3 adet havalandırma açıklıkları da gayet güzel. Ancak yine de koltuk altlarında ve dirsek içinde sırtta bulunduğu gibi havalandırma açıklıkları bulunsa çok daha güzel olabilirmiş. Gizlenebilir kapüşonu gayet iş görmektedir. Gizleme bölümünde saklarken de boyuna bir rahatsızlık vermemektedir.

Artıları;

–          0-10°C arası sıcaklıklar için oldukça ideal,

–          Fiyat/performans

–          Su geçirmezliği,

–          Çıkartılabilen boyunluğu,

–          Entegre eldivenler,

–          Önde bulunan 2 adet fermuarlı ve sırtta bulunan 3 adet açıklık havalandırma,

Eksileri;

–          Koltuk altı ve dirsek içi bölgelerde havalandırma yapılabilirmiş,

–          Katlanınca fazla yer kaplaması,

–          Ağırlığı,

–          Entegre eldivenin sabit olması ve çıkartılamaması, sağanak vb. şiddetli yağmurlarda eldivenden içeriye su emmesi,

–          Sabit eldivenler yüzünden saat takılıyken ceketi giyme çıkarma zorluğu,

Kiprun koşu ceketini Decathlon mağazalarından ve internet sitesinden alabilirsiniz. Ürünün kalıbının dar/fit olması nedeniyle giyerek almanızı öneririm. Ben 176 cm boy ve 64kg ölçülerimde small beden kullanmaktayım. Fiyat performans olarak güzel bir ürün olmakla, uzun, çantalı trail koşular için kapladığı hacimsel durum nedeniyle farklı marka modellere de yönelebilirsiniz. Ancak az yer kaplayan ürünlerin fiyatlarının da çok yüksek olduğunu unutmamak lazım. Sporla kalınız.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!