Mekanik Climbing

MEKANİK CLİMBİNG

Mekanik Climbing, İzmir’in Bornova ilçesinde Özkanlar semtinde bulunan ve İzmir’in sahip olduğu, herkesin gidebildiği tek profesyonel boulder salonu diyebilirim. Muammer YALÇIN’ın (Mami) sahibi olduğu, binanın alt katındaki dükkân 1 duvar ile başlayıp, sonrasında tüm dükkanın duvarlarını saracak şekilde bir boulder salonu yapılmıştır. Bu boulder salonu çok büyük olmasa da şirin ve sıcak bir ortama sahiptir. Bizim için tırmanış önemlidir, mekaniğin kıymetini biliyoruz. Ancak ortamı, muhabbeti, sohbeti de oldukça önemlidir diyebilirim. İlk kez gelenler ve rota bilmeyenlere o sırada tırmanış yapan arkadaşlar her zaman yardımcı olmaktadır. Yani hiç çekinmeden mekaniğe gidebilirsiniz. Salonda renk rotalarıyla birlikte, karışık şekilde rotalar da mevcuttur. Rota dereceleri renk rotalarının giriş tutamaklarında belirtilmiştir. Rotaları İzmir’in ve Türkiye’nin en iyi kaya tırmanışçılarından biri olan Zorbey AKTUYUN yapmaktadır ve ortalama 3-4 haftada bir değiştirilmektedir. Salonda farklı seviyelere hitap eden 5 tane fingerboard bulunmaktadır. Ayrıca haftanın bazı günleri (genellikle Salı, Perşembe) tırmanıştan sonra yoga (akış J) yapılmaktadır. Siz de yogaya eşlik edebilirsiniz.  Geçtiğimiz ay içerisinde bahçeye Moonboard yapılmıştır. Ancak Moonboard’ ta tırmanış sadece sorumlu kişilerin gözetiminde gerçekleştirilmektedir. Pazartesi – Cuma günleri arası 16.00 – 21.00, Cumartesi ise 14.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir*. Rota dereceleri, salon kullanım bilgisi detayları duvarda bulunan siyah tahtada yazmaktadır. Mekanik Climbing’in İnstagram hesabı olup boulder salonuna oradan ulaşabilir, aklınızda olan tüm soruları sorabilirsiniz. Mekanik Climbing Bölge metro istasyonuna 5 dk lık bir yürüme mesafesinde olup, Swarm, Google maps ve İnstagram üzerinden adres bilgisine ulaşıp buraya gelebilirsiniz. Ayrıca, Mekanik Climbing’ten Zorbey AKTUYUN’un çıkartmış olduğu kitapları satın alabilirsiniz.

*Not: Yaz aylarında saat ve günlerde değişiklikler olabilir. ‘’Mekanik Climbing’’ İnstagram hesabı üzerinden güncel durumu takip edebilirsiniz.

2 Responses so far...

  1. ARU dedi ki:

    Ücretleri ile ilgili bir bilgi goremedim. Ekleme yaparsanız cok iyi olur.

    • Serkan dedi ki:

      merhaba, ben Mekanik Climbing e giden bir tırmanışçıyım, bunu da bilgilendirme olarak yazdım. Ücret ve detaylı kullanım koşulları ile ilgili 0544 556 25 30 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!