Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

 

TÜRKİYE’DEKİ OUTDOOR MAĞAZALARI

                Bu yazıda sizlere internet üzerinden veya mağazalardan alışveriş yaptığım outdoor mağazalarıyla ilgili kişisel deneyim, memnuniyet veya memnuniyetsizliklerimi yazacağım.

ADRENALİN

                Adrenalin outdoor mağazası İstanbul Karaköy’de bulunmaktadır. Hem mağazadan hem de firmanın internet sitesinden çeşitli ürünler satın aldım. İnternet satışı ve sonrası sıkıntısız şekilde işliyor. İnternete özel indirimler olabiliyor. Ancak mağazaya gitme şansınız olursa, mağazaya özel daha büyük indirim kampanyaları olabiliyor ve yüz yüze pazarlık yapıp ve ürünleri deneyip, ürünler hakkında bilgi edinme açısından mağaza alışverişi daha güzel olabiliyor. İnternet veya mağaza alışverişlerinin sırasında hiçbir problem yaşamadığımı beklemek isterim. Millet markasını ülkemizde satan bildiğim kadarıyla da tek outdoor mağazasıdır.

DAĞEVİ

                Mağaza İzmir Alsancak’ta bulunmaktadır. Mağazasında teknik malzeme satışı olarak İzmir’in ve  hatta Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliğine ve çokluğuna sahiptir.  2 dükkanı bulunmakta olup, bir dükkanı The North Face markası ve giyim ağırlıklı olup, diğer mağazası ise her türlü dağcılık ve kamp malzemelerini bulundurmaktadır. Elinde bulunmayan ürünlerle alakalı mağaza yetkilileri ile konuşarak olmayan ürünleri getirtebiliyorlar. Mağaza çalışanları aktif dağcılığın içindeki kişiler olduğundan dolayı satış sırasında oldukça faydası oluyor. Ayrıca mağazada alışveriş sırasında taksit ve indirim konularında yardımcı olabilmektedirler. Dağevinin internet sitesi maalesef mağaza kadar kullanışlı değil. Son zamanlarda yeni siteleri hizmete girdi ve site eski siteye göre bence kötü. Daha iyi olabilirdi, olmalı da. Milo, The North Face, Husky, Petzl, Edelrid, Asolo, Thermarest , Keen ve başka birçok markayı buradan bulabilirsiniz.

DİKEY LİMİT

                Dikey Limit mağazası İzmir Kemeraltı’nda bulunmaktadır. Mağazada kampçılık, dağcılık malzemeleri olarak her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Teknik malzeme mağazada az bulunmaktadır ancak istediğiniz malzemeleri firmaya önceden söyleyerek getirtebilirsiniz. Yine bu mağazada da alışveriş sırasında taksit ve indirim konularında yardımcı da olabilmektedirler. İnternet sitesi güncellenmektedir. High mountain, Milo, Lowe Alpine, Asolo, Marmot, Husky, Stanley, Keen ve başka birçok markayı burada bulabilirsiniz.

DOĞASPOR

                Mağaza Bursa’da bulunmaktadır. Mağazaya gitme fırsatım olmadı ancak internet sitesi üzerinden birkaç alışveriş yaptım. İnternet sitesinin ürün çeşitliliği oldukça fazla olup, gayet kullanışlı ve sorun yaşamadan alışverişinizi yapabilirsiniz.

KUTUP AYISI

                Mağazası İstanbul Karaköy’de bulunmaktadır. Mağazasına gitme fırsatım oldu. Çok büyük olmayan bir mağazaya sahip ve mağazada sadece belli başlı ürünler mevcut. Mağazadan bir alışveriş yapmadım. İnternet sitesinde ise ürün çeşitliliği oldukça fazla ve internete özel indirimler olması nedeniyle ben hep firmanın internet sitesinden alışveriş yapmayı tercih ettim. Alışveriş konusunda, gelen siparişlerde vs hiçbir sorun yaşamadım.

K2

                İstanbul Kadıköy’de ve Ankara’da mağazaları bulunmaktadır. Her iki mağazasına gidip alışveriş yapma fırsatı buldum. Ancak en fazla K2’nin internet sitesini kullanıyorum ve en çok tercih ettiğim outdoor mağazasıdır. İnternet sitesinde dönem dönem çeşitli indirimler yapılmakta. İnternet alışverişlerim sırasında ve aldığım ürünlerle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

 

Son olarak, alışveriş yaptığım tüm bu mağazalardan olumsuz yönde çok fazla bir olay yaşamadım. Şöyle bir durum var ki; hiçbir firma ile bağım yok yani siz alacağınız ürünü hangi platformda daha ucuz ise orayı tercih edin. Yani mesela kutup ayısı firmasının n11 de ki mağazasında ekstra indirim olursa ben n11 den almayı tercih ederim. Anlık indirimleri ve kampanyaları takip edin. Aldığınız ürünlerde sıkıntı yaşarsanız mutlaka hakkınızı arayın. İyi günler dilerim.

 

2 Responses so far...

  1. kudret dedi ki:

    w.kanyonltd.com..üretici firma unutmuşsunuz..en eskilerden..

    • Serkan dedi ki:

      Merhaba, Ben sadece alışveriş yaptığım mağazaları yorumladım, yoksa bir sürü mağaza var..

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!