KİPRUN KD500 2 KOŞU AYAKKABISI

KİPRUN KD500 2 KOŞU AYAKKABISI

Genel Bilgiler

Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısı, günlük koşularında darbe emicilik ve dinamizm arayan koşuculara özel tasarlandı. Darbe emici ve dinamik bir ayakkabı mı arıyorsunuz? EVA ve Arkema pebax köpük ikilisi sayesinde Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısı, koşu antrenmanınızda her adımda darbeleri emer ve dinamizm sunar.

 • Darbe Emme, Çift malzemeli EVA taban ve Arkema pebax köpüğü sayesinde benzersiz bir his
 • İtiş Gücü, Plantar basınç bölgelerine stratejik biçimde yerleştirilmiş Arkema pebax köpük
 • Kavrama, Tabanların şekli ve yapısı sayesinde ıslak zeminde daha fazla kaymazlık,
 • Hafiflik, 42 numara için 250gram
 • Taban, 8mm

Kazanan kombo darbe emici dinamizm; arkema ile ortak geliştirilen yeni pebax teknolojisi VFOAM köpük hem rahatlık hem de enerji geri dönüşü sağlar. Pebax dinamik malzemesi, yere basma sırasında plantar basınçların en önemli olduğu bölgelerin(topuk, ayak tarak kemikleri) altına yerleştirilir. Pebax malzemesi, tabanın dış çevresinde bulunan ve ayağın iyi bir şekilde sarılmasını kolaylaştıran daha yoğun bir EVA ile birleştirilmiştir.

Dikişsiz kalıplanmış üst kısım; Üst kısmı sürtünmeyi önlemek içi özel olarak üretilmiştir. Dil ve topuk kısmı maksimum rahatlık sağlamak için preslenmiş ve kalıplanmış olup tek bir parçadan yapılmıştır.

 

Ağırlık; Bir koşu ayakkabısının ağırlığı, enerji tüketimi ve dolayısıyla koşucunun performansı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ayakkabı ne kadar hafifse, performansı o kadar artırır. VFOAM köpüğü özellikle hafif olduğu için seçilmiştir.  Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısının ağırlığını optimize etmek için jeneratif tasarım ile taban şekli üzerinde çalışılmıştır.

Islak ve virajlı zeminlerde mükemmel yol tutuş; Tabanımızi yağmur yağarken bile etkili bir şekilde koşmak ve hakimiyeti korumak amacıyla tıpkı bir araba lastiği gibi düşünülmüştür. Yeni kauçuk bileşenli tabanın şekli Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısının en hızlı anlarda bile ıslak zeminde mükemmel kaymazlık sunmasını sağlar.

Size benzersiz bir koşu deneyimi yaşatmak için tutkulu bir ekip; Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısı Decathlon’un 10 yıldan uzun bir birikiminin ürünüdür.

Ürün Bileşimi; Üstü 90% Polietilen Tereftalat, 10% Termoplastik Poliüretan Dış tabanı 35% TPR, 35% Etilen Vinil Asetat, 30% Kauçuk – Sentetik Astar ve çorabı 100% Polietilen Tereftalat

 

Onaylayan; Kiprun ekibinde her seviyeden koşucular olarak yer alırız. Ürünlerimizi her gün sürekli olarak test eder ve geliştiririz. Sonrasında tüm ürünlerimiz kullanıcılarımızdan oluşan bir panelde tasarım amaçlarına uygun kullanım şartları altında test edilir ve onaylanır. Ayağınızdaki yerini almadan yüzlerce 10 km’lik maratonlarda ve binlerce kilometrelik koşu parkurlarında test edilip, onaylanmıştır.

 

Kullanıcı Yorumu

Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısını Ekim 2023’te Decathlon mağazasından satın aldım. Ayakkabı ile 150km koşu mesafesini geçtiğim için yazısını da yazıp paylaşma zamanı geldi. Ayakkabıyı asfalt ve tartan zeminlerde kullandım. Ayakkabı ile bir defa da en fazla 25km yolda koştum. Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısının tabanı ve yastıklaması en fazla 10-15 km koşular için daha uygun diyebilirim. 10-15 km mesafeye kadar ayakkabı bana herhangi bir sorun çıkartmadı. 25kmlik koşum sırasında da büyük bir sıkıntı çıkartmasa da yastıklaması biraz zayıf kaldı diyebilirim. Diğer bazı marka ayakkabılarda yaşadığım tarak kemiklerimdeki uyuşma durumunu bu ayakkabıda yaşamadım. Geniş taraklı bir ayak yapısına sahip olduğum için bazı markaların ayakkabılarında sıkıntı yaşayabiliyorum.  Ayakkabı fiyat/performans olarak bakılırsa gayet iyi diyebilirim. Ayakkabının bağcıklarının standarttan biraz daha uzun olmasını sevmedim. Ancak ayakkabı da bulunan 2. Koşucu bağcık deliğini kullanıp, koşucu bağı yaparsanız ideal ölçülerde kalıyor. Decathlon ayakkabılarının genelinde olan ve sevdiğim özelliklerden bağcıklarının çözülmemesi durumu bu modelde de geçerli. Çünkü, koşarken bağcıkların çözülmesi hiç hoş bir durum değil. Kısa mesafe koşular, antrenmanlar ve yarışmalar için bu ayakkabıdan genel olarak memnunum diyebilirim.

Artıları;

 • Fiyat/performans,
 • Bağcıklarının kendiliğinden kolay kolay açılmıyor olması,
 • Sade ve şık tasarımı,

Eksileri;

 • Bağcıklarının standarttan biraz daha uzun olması,
 • 15km üzerindeki koşular için yastıklaması yetersiz diyebilirim.
 • 150km kullanımım sırasında ciddi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmadım.

Kiprun KD500 2 koşu ayakkabısını Decathlon mağazaları ve internet sitesinden alabilirsiniz. Decathlon ayakkabılarının kalıplarının model model bile çok farklı olmasından dolayı mağazalarda denemeden almamanızı tavsiye ederim. Decathlon bazı modellerini hiç mağazaya getirmiyor ve o zaman internetten aldığınız numara size uygun olmazsa biraz sıkıntı oluşturabiliyor. Çünkü Decathlonun ürünü değiştirmesi için sizin ürünü geri göndermeniz, Decathlonun onaylaması ve yeni ürünün yollanması süreci oldukça uzun sürebilmektedir. Benim benzer bir değişimde bu süreç 20 günü bulmuştu. Bu nedenle numara seçiminde dikkatli olmanızı öneririm. Genel olarak Decathlonun ürünlerini fiyat/performans olarak beğeniyorum. Ama bütçe durumunuza uygun farklı marka ve modellerine bakabilirsiniz. Tercih tabii ki yine sizlere kalıyor. Koşuyla kalın.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!