NIKE PEGASUS TURBO NEXT NATURE

NIKE PEGASUS TURBO NEXT NATURE

Genel Bilgiler

Ekstra hafif üst platform ve adımlarına anında tepki veren köpük yastıklama ile Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabı, temponuzu hiç düşürmeden koşu yapabilmenize olanak tanır. Üstelik Nike’ın doğaya saygılı üretim anlayışının bir parçası olarak, ağırlığının en az %50’sini geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. Yalnızca koşu yaparken değil tercihen günlük rutininizde de rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu model, farkını ortaya koyan, çarpıcı bir tasarıma sahiptir.

Hem hafif hem de yüksek tempolu koşularda enerji kaybının azaltılmasını sağlayan ZoomX köpük teknolojisi performansı büyük ölçüde artırır. Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabı modeline entegre edilen köpük, ayağa uyum sağlayabilmesi adına kavisli tasarlanmıştır. Bu kavisli yapı ayak yerden yükseldiğinde esneklik ve itiş gücü sağlarken yere temas ettiğinde yumuşak yastıklama sunar. Bununla birlikte, koşucular için özel geliştirilen bu köpük son derece hafif olduğundan, ayakkabının ağırlaşmasına da neden olmaz.

Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabı modelinin özel Flyknit teknolojisine sahip üst kısmı, nefes alabilir ve esnek yapısıyla dikkat çeker. Yapımında hafif ve dayanıklı ipliklerin kullanıldığı örgü desenler, ayağın ayakkabıya sabitlenerek daha iyi desteklenmesine imkan tanır. Ayağın, ayakkabı içerisinde öne, arkaya ya da sağa sola kaymasını engeller. Bu sayede koşu sırasında ihtiyaç duyulan denge ve manevra kabiliyeti sağlanmış olur. Hava akışının korunmasını sağlayan fiber ipliklerin dayanıklı ve esnek yapısı sayesinde kilometreler boyunca koşsanız bile ritminizi kaybetmezsiniz.

Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabı modelinin waffle dış tabanı, zorlu zemin şartlarında mesafelerce koşsanız bile kavrayış gücünü kaybetmez. Kalıplı çıkıntıları sayesinde zemini kavrayarak kaymayı önleyen yapı, aynı zamanda son derece dayanıklıdır. Waffleden ilham alan dış taban dokusu tutuş sağlar. Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabı; uzun mesafeli koşu, tempolu kuşu, hafif tempo koşu gibi farklı koşu türleri için ideal bir modeldir.

Kullanıcı Yorumu

Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabısını 6 ay önce satın aldım. Ayakkabı ile 100km koşu mesafesine ulaştığım için artık yazısını rahatlıkla yazabilirim. Ayakkabıyı asfalt yol ve tartan pistte kullanma şansım oldu. Tartan pistte en fazla 10 kmlik mesafelerde denedim. Bu mesafede ayakkabıdan hiç rahatsız olmadım. Asfalt olarak en uzun mesafe 9 Eylül Yarı maratonunda koştum. Yarı maratonun 15-16. kilometrelerinden sonra sadece tabanında baş parmak ekleminin olduğu bölgede ağrı hissettim. Bu ağrı benim ayak yapım vb.  bir durum da olabilir. Onun dışında ayakkabıda herhangi bir olumsuzluk hissetmedim. Ayakkabının ayağı kavraması, tabanının yastıklamasını gayet iyi buldum. Koşu sırasında ayakkabının bağcıklarında hiç açılma olmadı. Bu durumu sevdim. Pegasusun farklı modellerinde sürekli açılma yaşıyordum. Ayakkabı sabit boğazlı. Bu durumun hem iyi hem kötü yanları var. İyi yanı ayağı daha iyi sarmayı sağlıyor. Kötü yanı olarak ise taraklı ayakların ayakkabıya girmesinde bir zorluk yaşanabilir. Onun dışında ayakkabıdan oldukça memnunum.

Artıları;

  • %50 geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış olması,
  • Bağcık sistemi,
  • Fiyat/performans olarak da gayet iyi,
  • Bağcıklarının kendiliğinden kolay kolay açılmıyor olması,
  • Sade ve şık tasarımı

Eksileri;

  • 6 aylık, 100kmdeki kullanımım sırasında ciddi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmadım.

Nike Pegasus Turbo Next Nature Road Running erkek spor ayakkabısını, Fashfed internet sitesinden piyasaya göre oldukça indirimli bir şekilde satın aldım. Nike koşu ayakkabılarında ayak numaramı bildiğim için internetten rahatlıkla alabiliyorum. Ama farklı marka alacak olsam bir mağazada denemeden almam. Her markanın kalıbı kendine göre farklılıklar göstermektedir. Tercih tabii ki yine sizlere kalıyor. Koşuyla kalın.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!