GRİSPORT TREKKING BOTU

GRİSPORT TREKKING BOTU

Genel Bilgiler;

1977’den beri İtalyan şirketi. Grisport ayaklıkları İtalyan tasarımından, önemli bir imalat zincirinden, detaylara gösterilen ilgiden ve özetle özgün bir tarza sahip konforlu ve performans gösteren ayakkabılar sunan bir üretim teknolojisinden geliyor.

Kullanılan Teknolojiler

SpoTex®: Hiçbir koşulda su geçirmeyen iç yüzey. Özel yapısı sayesinde yağışlara karşı koyan ve iç yüzeye geçmesini önleyen SpoTex teknolojili iç yüzeyler, binlerce mikro-gözeneği sayesinde nefes alabilirliği korur ve nem yönetimi sağlar. Hava ne kadar soğuk, yağışlar ne kadar şiddetli olursa olsun, ayakların sıcak ve kuru kalmasına yardımcı olur, bu özel koruyucu yapısı sayesinde üst düzey rahatlık sunar.

Vibram: Her bir Vibram tabanı, en talepkar kullanıcılar için bile maksimum performans, konfor ve dayanıklılık sunmak için tasarlandı. 60 yılın tecrübesi ile Vibram, 50 farklı bileşim ve 400 model üretmiştir. Bunların her biri sağlamlık testlerinden ve sıkı kontrollerden geçer. Vibram tabanları, giyilebilecek en dayanıklı, zemini kavrayan ve konforlu tabanlar arasındadır.

  • Ürün ağırlığı: 490gr

Kullanıcı Yorumu;

Grisport trekking botunu Nisan 2022’de Bursa’da Korayspor mağazasından satın aldım. Grisport trekking botunu Likya Yolu’nun Çıralı-Göynük ve Olimpos-Adrasan-Karaöz parkurlarında (Toplam 105km, 5132m yokuş, 5114m iniş) kullandım. Likya Yolu’nda Göynük kanyonu geçişi ile birlikte, 1 günde yağışlı havada kullanma ve deneme fırsatı buldum. Kanyon geçişi sırasındaki yer tutuşu gayet iyiydi, güven verdi diyebilirim. Bununla birlikte 2 saate yakın yağan yağmurdaki kullanımım sırasında Grisport firmasının kendi üretimi olan su geçirmez Spotex kumaşı başarılı bir performans gösterdi. Herhangi bir su alma, terleme vb. bir durumla karşılaşmadım. Kısa çorap kullanmama rağmen ayaklarımın arka bölgelerinde herhangi bir tahriş olmadı. Konforu, tabanı, bağcık sistemi dahil tamamıyla hoşuma giden bir trekking botu oldu.

Artıları;

  • Fiyat/performans
  • Vibram taban kalitesi
  • Spotex su geçirmez kumaş

Eksileri;

  • 8 aylık kullanımım sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Neden Grisport trekking botuna yöneldin diye soracak olursanız, öncelikle maddi sebepler diyebilirim. Diğer markalı trekking botlarının fiyatları 2500-3500 lira bandındayken, bu botu 900 liraya aldım. Ürünün şu andaki fiyatı 1800lira civarında. Bu fiyatıyla bile hala, alternatif ürünler içerisinde en üstlerde diyebilirim. Fiyatının yanında Vibram taban olması ve kendi su geçirmez Spotex kumaşa sahip olması beni bu bota yöneltti. Ürün fiyat-performans olarak iyi diyebilirim. Markalı pahalı ürünler alabilirsiniz, ancak uygun fiyatlı trekking botu arıyorsanız Grisport botlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!