LOWE ALPİNE LHOTSE 65+15 LT BAYAN DAĞCILIK ÇANTASI

LOWE ALPİNE LHOTSE 65+15 LT BAYAN DAĞCILIK ÇANTASI

Genel Bilgiler;

Lowe Alpine ND çantalar özellikle bayanlar için tasarlanmış olup, beden ölücüleri uygun erkekler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Lhotse ND, konaklamalı trekkingler, kampçılık ve dağcılık faaliyetleri için uygundur. Arttırılabilir hacmi ve ayarlanabilir başlığı. Çantanın ön kısmında ıslak eşyalarınızı koyabilmeniz için ek göz bulunur. Uyku tulumu bölmesi vardır. Son derece sağlam bir çantadır.

Teknik Özellikler;

Hacim                                   : 65 lt +15 lt toplam 80 lt

Ağırlık                                   : 2,25 kg

Taşınabilir ağırlık                  : 25-30 kg

Sırt sistemi                           : TFX ND 6 -15-20” / 38-50,8 cm

Materyal                              : 2RN330 /N630

Ek Özellikler;

Yan cepler,

Su çantası ile uyumludur,

Değerli eşyalarınız için güvenli cep,

Çanta yağmurluğu,

Arttırılabilir hacim,

Baton ve kazma tutucu

Kullanıcı Yorumu;

Çantayı geçtiğimiz yıllarda alıp, Türkiye Dağcılık Federasyonunun eğitim, kulübümüzün dağcılık ve kamp faaliyetlerinde kullanma şansımız oldu. Lowe Alpine Lhotse modeli kadınlara uygun olduğundan dolayı çanta kolları daha ince.  Ancak, sırt sisteminde xs, s, m ve l bedenlerine ayarlanıyor olması sebebiyle erkeklerde kullanabiliyor. Çantanın TFX 6 serisi sırt sistemi gayet başarılı. Çantanın hacmi de kullanım açısından büyük rahatlık sağlıyor.  Çantanın bütün sırt aksamının sökülerek kumaşının makine atılma olayı da, temiz kullanım arayanlar için güzel bir durum diyebilirim. Çantanın yanlarında bulunan fileli değil de fermuarlı yan cepleri çantanın içini çok iyi şekilde doldurduğunuz zaman kullanışsız kalıyor. İçeriye eşya yerleştirirken yanları hesaplamanız gerekiyor bu durumda. Çantanın tek sevmediğim ve çok önemli bir kullanım amacı olan yan perlonların kısalığı var. Quechua 2 kişilik çadır ve yüksek irtifa çadırları diye tabir edilen hafif ve az yer kaplayan çadırlar dışında hiçbir çadır ve köpük matlar perlonlara takılamıyor. Bu durum Lowe Alpine dağcılık çantalarının bir çoğunda yaşanıyor. Neden böyle bir şey yapıyorlar anlamış değilim.

Artıları;

  • Kumaşının ve çantanın sağlamlığı,
  • Sırt sistemi gayet güzel,
  • Sırt sisteminin kolayca ve komple sökülmesi,
  • Çantanın hacmi ve arttırılabilir özelliği,

Eksileri;

  • Yan perlonları kısalığı ve kullanışsızlığı,
  • Çanta dolu iken yan ceplerin kullanım sıkıntısı,

Lowe Alpine Lhotse 65 lt + 15 lt modeli artık ülkemizde satılmadığı için farklı marka ve modellere yönelebilirsiniz. Size tavsiye olarak kamp ve dağcılık faaliyetlerinde kullanacağınız çantaları imkanınız var ise sırtınızda deneyerek almanızdır ve çantayı alır iken çadır mat takılacak yan perlonların uzunluklarını da sonrasında pişman olmamak adına dikkate almanızda fayda var.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!