KOMPERDELL PEAK HUNTER YÜRÜYÜŞ BATONU

KOMPERDELL PEAK HUNTER YÜRÜYÜŞ BATONU

Genel Bilgiler

Sıkıştırılmış kavrama bölümü ile macera ve aktivitelerinizde avuç içinize ultra konfor sunarak gün boyu aktiviteleriniz ve gezintilerinizde keyif almanıza yardımcı olmaktadır. Kayışlı sistemi sayesinde batonu kavramanızda ekstra kolaylık sağlar. Güçlendirilmiş alüminyum 7075-T6 yapısı ile donatılmıştır. Komperdell Peak Hunter yürüyüş batonu 2 bölümden oluşmaktadır. Powerlock 2.0 kapama mekanizmasına sahip olup, batonu kolaylıkla açıp kapamanızda destek olmaktadır. Vario yürüyüş simiti ile esnek yapısı sayesinde zorlu yürüyüş ve aktivitelerinizde ultra konfor ve kolaylık sunmaktadır. Çelik baton ucu zorlu zeminlere mükemmel tutuş ve kavrayış özelliği sunmaktadır.

  • 90-125 cm aralığında ayarlanabilir.
  • Ağırlık: 214 gram

 

Kullanıcı Yorumu

Komperdell Peak Hunter yürüyüş batonunu 2 yıldır çeşitli faaliyetlerde (yaz ve kış dağcılığı ile likya ve karia yollarında) kullanma fırsatım oldu. Öncelikli olarak 2 parça olması ve mandallı yapısı ile çok kullanışlı diyebilirim. 2 parçalı olması özellikle benim tercih ettiğim bir sebep olsa da 2 parçalı batonların, 3 parçalı batonlara göre kapatılınca daha uzun durma sıkıntısı vardır. Ürün, fiyat olarak benzerlerine bakılınca gayet hafif sayılabilecek değerlerde yer almaktadır.  İlk dağcılığa başladığım yılarda çevirme ile sıkıştırmalı baton kullanmaktaydım. Bu batonlardan da memnundum. Ancak çevirmeli batonların en büyük sıkıntısı kış şartlarında, düşük sıcaklıklarda donunca açmak veya kapatmak oldukça zor bir hale geliyor ve sizin için dağda tam bir eziyet haline geliyor. Batonu çakmak ile ısıtarak kapattığım anlar olmadı değil. İlk başta neden mandallı baton değil de çevirmeli baton aldın diye sorarsanız, cevabı çok basit. Giriş seviyesindeki uygun fiyatlı mandallı batonların mandal yapısının çok kalitesiz olmasından dolayı mandallar ya kırılıyor ya da kolay şekilde düşüyordu. Mandalın düşüp kaybolması özellikle kış faaliyeti sırasında tam bir eziyet haline gelebilir. Bu nedenle ilk yıllarda çevirme ile sıkıştırmalı baton kullandım. Sonrasında Komperdell marka batona geçme sebebim ise mandalının sabit ve açılınca düşmemesi ile birlikte malzeme kalitesiydi. Fiyatına göre hafifliği, malzeme kalitesi ve performansı benim için gayet yeterliydi. Batonda yaşadığım tek sıkıntısı Aladağlarda uzun saatlik faaliyetlerim sırasında (16-18 saat) baton seviyesi zamanla indiği durumlarla karşılaştım. Kış dağcılığında (karlı zeminlerde) ise böyle bir problemle karşılaşmadım.

Artıları;

  • Fiyat/performans
  • Hafifliği
  • Malzeme kalitesi
  • Mandallı yapının açılınca düşmemesi
  • 2 parça olması

Eksileri;

  • Uzun faaliyetler sırasında baton seviyesinde biraz inme yaşadım (Aladağlarda).
  • 2 parça olmasının sıkıntısı ise baton kapatılınca boy uzunluğu olarak 3 parçalılara göre daha uzun şekilde durması.

Komperdell Peak Hunter yürüyüş batonunu Karspor’un internet sitesi üzerinden satın aldım. Satın aldığım zaman 150 tl civarında bir fiyatı vardı. Artan kur, vergilendirme ve zamlarla birlikte şu anda fiyatı doğal olarak yükselmiştir. Fiyatın yüksek olması nedeniyle farklı marka veya modellere de bakabilirsiniz. Bütçe ve tercih meselesidir. Sadece son olarak şunu isterim, çevirme ile sıkıştırmalı batonların kış şartlarında sıkıntı yaşatabileceğini ve mandallı modellerinde mandal mekanizmasının düşüp düşmeyeceğini kontrol ederek satın almanızda fayda var.

 

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!