QUECHUA ARPENAZ KAMP ÇADIRI 2 KİŞİLİK

QUECHUA ARPENAZ KAMP ÇADIRI 2 KİŞİLİK

Genel Bilgiler

2 kişilik kamp yapanlar için tasarlandı. Kurulumu kolay olan 2 kişilik bu çadır tüm dayanıklılık ve su geçirmezlik testlerimizden geçmiştir. Dış tente rutubet oluşumunu önler. Kendi kendine ayakta durabilen kubbe yapıya sahiptir.

120×200 cm genişliği sahip olan çadırın yüksekliği ise 105 cm dir.

Paket boyutu; 57x12x11cm olup, 2.2 kg ağırlığa sahiptir.

5 şiddetinde rüzgâra (40km/saat) dayanıklıdır. Dönen bir platformda test edildi.

Dış tente ve zemin arasında tüm çadırı çevreleyen bir havalandırma bulunur. Bu sayede, iç ve dış tente arasında hava dolaşımı sağlar ve nem oluşumunu engeller.

Tentenin dış kumalı UV ışınlarına karşı SPF 30 faktörlü koruma saplar.

Tüm Quechua çadırlar laboratuvarda 4 saat boyunca 200L/m2/sa su altında kalarak ve zeminle test edilerek onaylanmıştır. (2000mm kalınlığında PU kaplama polyester dış tente, 120 g/m2 polietilen zemin, ısıyla yapıştırılmıştır ve su sızdırmaz dikişlere sahiptir)

 

Kullanıcı Yorumu

Quechua Arpenaz 2 kişilik çadırı 5 senedir kullanmaktayım. Bahar ve yaz aylarıyla birlikte çeşitli zemin ve hava koşullarında kullandım. Quechua çadırı alma ve kullanma sebebim ilk başta tamamen ekonomik nedenlerdi. Farklı marka çadırlarımı kurmak istemediğim her zeminde quechua çadırımı kurdum. Bu çadırı, zeminde delinme riski bulunan her yerde kullandım. Çadırın zemininin oldukça kalın olması nedeniyle çok zor deliniyor veya yıpranıyor. Tabii zeminin kalın olması size ağırlık olarak geri dönüyor. Bu çadırın en sevdiğim özelliği zemininin sağlam olmasıdır. Tek kapı olması, havalandırmasının yetersiz olması, bagajının olmaması, çadır iç tente kapısının çift fileli olmaması gibi size olumsuz özelliklerini de söyleyebilirim. Ama fiyat/performans olarak bakacak olursak tabii ki gayet iyi bir çadır diyebilirim. Karadeniz yayla transı sırasında bu çadırı kullandım. Ciddi yağışa maruz kaldık ancak bir sıkıntı çıkartmadı. Dar ve uzun olması bazı rüzgârlı havalarda biraz sıkıntı oluştursa da çözülemeyecek bir problem yaşatmadı. Bu çadır her zaman yedekte, kenarda durması gereken bir çadır diye düşünmekteyim. Çünkü bir faaliyette çadırın başına olumsuz bir durum gelmesi durumunda çok üzmeyecek makul seviyeli fiyatı olan bir çadırdır. Sürekli fiyata vurgu yapmamın sebebi 5 yıl önce çadırı 60 lira gibi fiyata almam nedeniyledir.

Artıları;

  • Fiyat /performans,
  • Kalın zemin kumaşı,
  • Makul seviyede su geçirmezliği,

Eksileri;

  • Yetersiz havalandırması,
  • Bagajının olmaması,
  • Ağırlığı,
  • Tek kapı olması ve sineklik vb. olmaması,

Quechua Arpenaz 2 kişilik çadırı şu anda satışı yok gözükmemektedir. Satış durumunu Decathlon mağazaları ve internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!