GARMİN 64S EL TİPİ GPS

GARMİN 64S EL TİPİ GPS

Genel Bilgiler

Dayanıklı, tam donanımlı, GLONASS ve kablosuz bağlantı özelliği olan el tipi gps.

 • 6” güneş ışığında okunabilen renkli ekran
 • Yüksek hassasiyetli GPS ve dörtlü spiral anten ile birlikte GLONASS alıcı
 • Barometrik yükseklik ölçer ile 3 eksenli pusula
 • Bluetooth teknolojisi* ya da ANT+ aracılığıyla kablosuz bağlantı özelliği

Yönünüzü bulun

GPSMAP 64s sabit durduğunuzda bile cihazı düz tutmadan sizin rotanızı görüntüleyen 3 eksenli eğim dengelenmiş elektronik pusulaya sahiptir. Barometrik yükseklik ölçer gerçek yüksekliğinizi belirlemek için basınç değişikliklerini izler ve bunu ayrıca değişen hava koşullarına dikkat etmenizi sağlayan barometrik basıncı planlamak için de kullanabilirsiniz.

Kablosuz Paylaşım

Yol noktalarınızı, izlerinizi, rotalarınızı ve yer önbelleklerinizi diğer uyumlu aygıtlar ile kablosuz şekilde paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız bilgisayarınıza bağlanmanızı beklemeden sizin en sevdiğiniz yürüyüşün ya da ön belleğin tadını çıkarabilir. Diğer Garmin el cihazına bilgi transfer etmek için sadece gönder seçeneğine basın. GPSMAP 64s uyumlu Garmin cihazlara bağlanabilir. Örneğin VIRN gibi ve tempe (sıcaklık), foot pod ve kalp atış hızı monitörü gibi sensörlere

Yerinizi Sabitleyin

Dörtlü spiral anteni ve yüksek hassasiyetli GPS ve GLONASS alıcısı ile birlikte, GPSMAP 64s konumunuzu sık bitki örtüsünde ve derin kanyonlarda bile hızlıca ve doğru bir şekilde bulur ve korur.

Teknik Özellikler;

Boyutlar              : 6,1 x 16 x 3,6 cm

Ekran Boyutları : 3,6 x 5,5 cm; 2,6” çapraz

Ekran Çözünürlüğü         : 160 x 240 piksel

Ağırlık                                   : 260,1 gr (piller dahil)

Batarya                                : 2 AA pil

Batarya Çalışma Süresi  : 16 Saat

Su Geçirmezlik                 : IPX7

Yüksek Hassasiyetli GPS alıcısı   : Var

Harita Ekleyebilme Özelliği          : Var

Hafıza                                                  : 4 Gb, Micro SD kart yuvası mevcuttur

Barometrik Altimetre                    : Var

Kullanıcı Yorumu

Garmin 64s el tipi Gps i 1 yıldır aktif olarak kullanmaktayım. Ürünü geçen yıl Amerika’ya giden bir tanıdığıma 210 dolara aldırtmıştım. Ülkemizdeki fiyatı ise o sıralarda 1800 TL civarındaydı. Garmin 64s gps i, doğa yürüyüşlerimde, kış dağcılığı, yüksek dağ faaliyetlerimde, bisiklet ile sürüşlerimde kullanmaktayım. Kaydettiğim faaliyet bilgilerimi Garmin Ekspres yolu ile Garmin Connect e aktararak detaylı raporlarına bakabiliyorum ve çeşitli platformda da paylaşabiliyorum. Garmin 64s gps i tercih etme sebeplerimden en önemlisi dokunmatik değil de tuşlu ekrana sahip olmasıydı. Çünkü dokunmatik ekranlı bir gps i yağışlı veya zorlu hava koşullarına sahip bir faaliyette kullanmakta zorluk çekecektim. Tuşlu olmasından dolayı hava koşulları ne şartlarda olursa olsun hiçbir problem yaşamadan kullanmaktayım. Su geçirmezlik özelliği oldukça başarılıdır. Ekranı çanta içinde kolaylıkla çizilebilir olmasından dolayı benim çözümüm tablet çizilmez ekran jelatini alıp onu Garmin 64s ekran boyutunda keserek yapıştırmak oldu. Gps i çeşitli hava koşullarında farklı bölgelerde kullanımlarım sırasında bana hiçbir zorluk çıkartmadı ve her zaman faydasını gördüm. Ürünü yurtdışından almamdan dolayı içinde Türkiye haritası yüklü değildi. Türkiye distribütörü olan firma haritayı yüklemek için 100 dolar civarında bir fiyat talep ediyor. Bu fiyat bana oldukça yüksek geldiğinden dolayı internetten garmine uyumlu Türkiye’nin topografik haritasını bulup, gpsin hafıza kartına yükleyerek harita sorununu çözmüş oldum. 2 adet kalem pil ile bir günü rahatlıkla geçirebilmektesiniz.

Artıları;

 • Garmin kalitesi,
 • Hafıza kartına kolaylıkla harita yüklenebilmesi,
 • Diğer Garmin aparatları ile kolaylıkla eşleşebilmesi,
 • Tuşlu yapısı sayesinde zorlu ve yağışlı hava koşullarında rahatça kullanılabilmesi,

Eksileri;

 • Şurası eksik, şu özelliği kötü diyebileceğim bir durumla 1 yıllık kullanımım sırasında hiç karşılaşmadım.

Garmin 64s el tipi gps i internetten veya bazı outdoor mağazalarından ve avcılık malzemeleri satan yerlerden ulaşabilirsiniz. Şu anda fiyatı 2800 TL civarında. Amazon.com da 220 dolar amazon.de de ise 250 euro civarında satışı yapılmaktadır. Size tavsiyem mümkünse Amerika’ya giden tanıdığınıza aldırmanız mümkün değilse de Almanya’dan aldırmanızdır. Yurtdışından alma imkanınız yok ve garantisi olsun derseniz fiyatı yüksek olduğu için sizin bütçenize uygun marka modellere bakmanızda fayda var.

2 Responses so far...

 1. savrun dedi ki:

  Yurt dışından getirtilen Garminlere uyumlu topo haritalar yüklendiğini söylediniz, Türkçe menü yüklü geliyor mu.?Ben bir tanıdık aracılığıyla Almanya’dan Garmin 66 s getirtmeyi düşünüyorum

  • Serkan dedi ki:

   Merhaba, Ben Amerikadan getirtmiştim. İlk kurulum aşamasında ayarlarda Türkçe dil seçeneğini seçip o şekilde kurulumunu tamamlamıştım. Topografik haritayı daha sonra hafıza kartına atarak kullandım.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!