SYNCROS MİNİ HP 1.0 POMPA

SYNCROS MİNİ HP 1.0 POMPA

Genel Bilgiler

Syncros mini hp 1.0 pompa, lastikleri kısa sürede 130 psi seviyesine şişirmek için tasarlanmış yüksek basınçlı bir modeldir. Hafif alüminyumdan imal edilen pompa, geri çekilebilir bir hortum ve T-Head’de Presta vanalarına uyması için bir vida ile donatılmıştır.

Malzeme: Alüminyum

Tipi: Vidalı T-Kafa Presta&Schrader

Basınç: 130 psi/ 9 bar

Ağırlık: 105 gram

Özellikler: hafif yapı, kullanışlı dış kılıf, kilitleme kolu, Jarse cep boyutu, 19cm

 

Kullanıcı Yorumu

Syncros mini 1.0 hp pompayı 6 aydır kullanmaktayım. Oldukça küçük bir model olmasına rağmen, rahatlıkla yol bisikletinin lastiklerini yeterli seviyede şişirebiliyorsunuz. Ben bu pompa rahat bir şekilde ile 85-90 psi değerlerinde şişiriyorum. Bu tip mini pompaların en büyük problemi lastiği şişirirken sibop ucunu yamulmasıdır. Ancak syncros mini pompanın uzatmalı hortumu sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Bu pompanın en sevdiğim özelliklerinden birisi kesinlikle uzatmalı hortumudur. Küçük olması, kadroya monte aparatının oldukça kaliteli olması hoşuma giden diğer özellikleri. Fiyat performans olarak oldukça memnun kaldım diyebilirim. Syncros mini pompa HP ve HV diye 2 farklı model şeklinde satılmaktadır. Onunla ilgili de küçük bir açıklama yapayım. HP yazan modeller yüksek basınç içindir. Yol bisikletiniz için alacaksanız HP yazan modellerden almalısınız. HV yazan modeller ise dağ bisikleti, şehir bisikletlerine uygundur. Basınçtan ziyade hava odaklıdır. Ürün alırken bu ayrıma dikkat etmenizde fayda var.

Artıları;

  • Oldukça küçük olmasına rağmen rahatlıkla 100 psi değerlerinin üzerine çıkılması,
  • Uzatmalı ve içine gömülebilir bağlantı hortumu,
  • Kadroya montaj aparatının kaliteli olması,
  • Kilitleme özelliği,

Eksileri;

  • 6 aylık aktif kullanma dönemimde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım.

Syncros mini 1.0 hp pompayı 140 liraya satın almıştım. Fiyatlar kur ve zamların etkisiyle oldukça yükselmiş durumda. Siz bütçenize uygun en iyi modeli kendinize alabilirsiniz. Burada şunu ifade etmek istiyorum. Sakın sadece özellik bilgilerindeki yazılanlara bakarak pompa almayınız. Mümkünse deneyip alınız veya arkadaş, dost vb. tavsiyesi ile almanızı öneriyorum. Bazen özelliklerinde 110 psi yazıyor, 70 psi değerini zor basıyorsunuz. Farklı marka, model ve basınç değerlerinde mini pompalar alabilirsiniz, tercih sizindir. Ancak kriterlerinizin içinde uzatma hortumunun olmasını kesinlikle tavsiye ederim.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!