THERMAREST NEOAIR ALL SEASON ŞİŞME MAT

THERMAREST NEOAİR ALLSEASON SVS ŞİŞME MAT

Genel Bilgiler;

Thermarest All Season SVS şişme Mat, son derece kompakt, hafif ve dayanıklı yapısı ile hızlı şişirme özelliğine sahip 4 mevsim kullanılabilecek bir havalı mattır. 2017 yılında yenilenen All Season SV matların en büyük yeniliği patentli SpeedValve teknolojisi. Bu sayede matınızı 3 kat daha hızlı şişirebilir ve indirebilirsiniz. ThermaCapture teknolojisi sayesinde tüm mevsimlerde çok daha sıcak olmanızı sağlar.

Üzerinde dayanıklı ve kaydırmaz Ripstop kumaş, uyku tulumunun mat üzerinden kaymasını engellerken, yüksek sürtünme dayanımı sayesinde matı uzun yıllar kullanabilmenizi sağlar.

Özellikleri;

 • SpeedValve teknolojisi sayesinde çok kolay bir şekilde şişer ve indirilir.
 • Sadece Thermarest’e özgün olan çoklu yansıtıcı ThermaCapture katman teknolojisi sayesinde ısı hapsedilirken, Triangular Core MatrixT denilen hücreli yapı da ısı yayım (konveksiyon) ile ısı kayıplarını en aza indirir. Üstelik fazladan ağırlık, hacim ya da dolgu malzemelerinin dayanım dezavantajları olmaksızın bu kullanışlılığı sağlamaktadır.
 • NeoAir teknolojisi bu mata daha hafif ve geleneksel yalıtım dolgularından daha kolay sıkıştırılabilir yapısını kazandırır.
 • 3 cm’lik kalın ve kalıp gibi yapısı sayesinde çok daha rahat uyuyacaksınız.
 • Thermarest All Season SV yalıtım malzemesi sayesinde, ıslanır ya da performansı düşer diye endişe etmeden ağızla üfleyerek de şişirebilirsiniz.
 • Yüksek yalıtım özelliği ile (R Value: 4,9) ekstrem kış faaliyetlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Taşıma torbası ve tamir seti pakete dahildir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER;

  Regular Large
Renk Yeşil Yeşil
R-değeri 4.9 4.9
Ağırlık 650 g 880 g
Genişlik 51 cm 63 cm
Uzunluk 183 cm 196 cm
Kalınlık 6.3 cm 6.3 cm
Paket Ölçüleri 23×12 cm 28×12 cm
Üst Kumaş 50 D Mini Hex Polyester 50 D Mini Hex Polyester
Alt Kumaş 75 D Polyester 75 D Polyester

 

Kullanıcı Yorumu;

Thermarest NeoAir All Season şişme matı 1 yıldır kış tırmanışlarında ve kamp faaliyetlerinde kullanmaktayım. Oldukça soğuk havalarda kullanım fırsatı bulduğum matın yalıtımı çok başarılı ve hiçbir şekilde soğuk havayı hissetmiyorsunuz, rahat ve keyifli bir şekilde uyuyabiliyorsunuz. Paketinin ölçü boyutları küçük olması nedeniyle taşınma sırasında oldukça avantaj yer sağlamaktadır. Geniş ağzı ile şişirme ve indirme de oldukça pratiklik sağlıyor. Yüksek irtifa faaliyetinde şişme matı pompasız ağız ile şişirmek bazen yorucu olabilmektedir. Thermarest önceki yıllarda elit serisinin içinde şişirme pompasını da vermekteydi. Ancak artık şişirme pompasını ayrıca satmaktadır. 50 € gibi oldukça yüksek bir fiyatı olan pompayı almak istemez iseniz alternatiflere yönelebilirsiniz. Bende alternatif olarak yurtdışından Thermarest ile neredeyse benzer özelliklere sahip Naturehike’ın pompasını aldım. Fiyatı neredeyse 1/3 civarındadır. Mini pompalar ile oldukça rahat ve hızlı şekilde şişirilmesi yüksek irtifada büyük fayda sağlıyor. NeoAir All Season mat modeli elit serideki en kalın kumaşa sahiptir. Kalın olması ağırlığı her ne kadar arttırsa da dayanıklılığı çok daha iyi hale getiriliyor.

Artıları;

 • Thermarest’in elit serisinin kalitesi,
 • Elit serisindeki en kalın ve dayanıklı kumaşa sahip olması,
 • Paket ölçü boyutlarının oldukça küçük olması, taşınma sırasında avantaj sağlaması,
 • Geniş ağzı ile hızlı şişirme ve indirme,
 • Matın yalıtım kalitesi,

Eksileri;

 • Ürün ile alakalı olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Eleştireceğim tek konu ise şirket politikaları olup, daha önce elit serisi ile birlikte verdiği pompasını artık ciddi bir rakam ile satmasıdır.

 

Thermarest elit serisi mat almayı düşünüyorsanız size kesinlikle tavsiyem Thermarest NeoAir All Season SV modelidir. Fiyatları oldukça yüksek hale gelen Thermarest elit serisini almak istemez iseniz şişme mat modellerine yönelmeyin ve köpük mat modellerine bakmanızı öneririm.

One Response so far...

 1. serhanhzr dedi ki:

  ‘Thermarest elit serisini almak istemez iseniz köpük mat modellerine bakmanızı öneririm ‘ sözüne katılıyorum. Belki daha uygun fiyata bulunabilirse Sea To Summit şişme mat alınabilir.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!