NIKE PEGASUS 35 KOŞU AYAKKABISI

NIKE PEGASUS 35 KOŞU AYAKKABISI

 

 

Genel Bilgiler;

Nike Air Zoom Pegasus 35 spor ayakkabı, koşu için kusursuz bir yapıya sahiptir. Koşmaya yeni başladıysanız ya da profesyonel olarak koşu ile ilgileniyorsanız Pegasus sizin için oldukça uygun bir ürün olma özelliği taşıyor. Özellikle bilek kısmı ile dikkat çeken ürün, koşu esnasında çok gerilen ve bu gerilme nedeniyle ortaya çıkan ağrı ve sancıların önüne geçmek için özel olarak tasarlanmıştır. File dokusu ile ayağın hava almasına yardımcı olurken yastıklama tabanıyla ayak sağlığı ve rahatlığı için gerekli olan pek çok özelliği bir arada sunar. Koşucular için özel olarak üretilen spor ayakkabılarda daha önce kullanılan farklı özellikleri bir araya getiren bu ayakkabı, koşu sırasında her türlü ihtiyaca hitap eden tam konforlu bir üründür.

Koşu esnasında ayak yere çarparak enerjiyi vücuda geri gönderir, bu da bacakların kısa sürede yorulmasına neden olabilir. Ancak Pegasus 35 spor ayakkabı zoom air taban yastıklama sistemi sayesinde yerden alınan enerjiyi emerek bilek ve bacakların çok daha uzun süre yorulmadan koşmaya devam etmesini sağlar. Cushlon köpük adı verilen bir malzemeden üretilen bu taban tamamen anatomiye uygun biçimde optimize edilmiştir. Dışa dönük arka bilek kısmı sürtünmenin önüne geçerek rahatlığı bir üst seviyeye taşır. Aşil tendonunun konforunu sağlayarak yorulmayı en aza indirir. Yastıklama, tam boy zoom air ile ilk kez koşucular için tasarlanmış yumuşak köpüğü bir araya getirir. Ayakkabı oldukça yumuşaktır ve ayak ile tam uyum sağlayarak varlığını hissettirmeyecek kadar yoğun konfor sağlar. Üst yüzeyindeki file doku hem hava alması hem de esnemesi bakımından ayak sağlığını korumak hedefi ile geliştirilmiştir.

 • Tam boy zoom air birimi kusursuz bir hızlı tepki veren deneyim sunar.
 • Eğimli topuk ilk teması ve geçişi optimize eder.
 • Özel olarak geliştirilen file ve kısmi patik destekleyici bir his verir.
 • En alttaki delik ayak tarağının esnek bölgesini açmak ve optimum uyum sağlamak için yukarı taşındı.
 • Ayağa göre eğim verilen topuk bölmesi aşil tendonunun çevresinde rahatlık sağlar.
 • Son derece sağlam taban astarı ayağının şekline uyum sağlayarak rahatlık sunar ve tabanı destekler.
 • Kauçuktaki küçük kesikler cushlon orta tabanı ortaya çıkararak dış tabanın esnekliğini arttırır.

Kullanıcı Yorumu;

Nike Air Zoom Pegasus 35 koşu ayakkabısını, 8 aydır çeşitli zeminlerde (toprak, asfalt ve tartan) koşarak ve ara arada günlük hayatta kullanmaktayım. 8 aylık kullanımım sırasında ayakkabının koşu performansı veya taban rahatlığı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu ayakkabıyı hafifliği ve taban rahatlığından dolayı günlük kullanımlarda da oldukça fazlasıyla tercih etmekteyim. Ayakkabı ile yaşadığım tek sıkıntı (genel olarak tüm Nike koşu ayakkabılarında benzer sıkıntı) ayağımın taraklı yapıda olması ve Nike ayakkabılarının da uçlarının biraz daha dar olması nedeniyle koşularımın 4. Kilometresinden sonra tarak kemiği bölgesinde uyuşmalar başlamaktadır. 10 kilometrelik bir mesafe koşarken çok fazla sıkıntı oluşturmayacak bir durum olsa da, 15-20 ve hatta daha uzun mesafelerde bu durumun sıkıntı oluşturabileceği kanısındayım.

Ayakkabıyı İda Ultra 2019’un 15k köy koşusu parkurunda geçtiğimiz hafta ciddi bir şekilde test etme fırsatı da buldum. 15k’lık bölüm içerisinde patika, asfalt, toprak ve taşlı zeminlerden geçtik. Islak taşlı bölümlerden geçerken ayakkabı ciddi bir şekilde kaymaktadır. Zaten yapısı itibari ile de patikalara uygun olmayan bu ayakkabıyı patikalarda koşarken kullanmanızı tavsiye etmem. J

Artıları;

 • Nike kalitesi
 • Hafifliği ve taban rahatlığı
 • File üst yapısı

Eksileri;

 • Ayakkabı ucunun dar olması nedeniyle taraklı ayak yapısına sahip kişilerde belli bir mesafe koştuktan sonra ayaklarda uyuşmalar meydana gelebilmektedir. Buna dikkat etmenizde fayda var.

Nike Air Zoom Pegasus 35 spor/koşu ayakkabısını, Mart 2019’da internet üzerinden oldukça uygun bir fiyata almıştım. Şu anda 550-600 TL civarında satılmaktadır. Siz hangi zeminde, ne kadar mesafe koşacağınızı ve ayağınızın yapısını göz önünde bulundurarak, bütçenizi de uygun olarak bu ayakkabıyı veya farklı marka/model ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!