THE NORTH FACE KOOTENAİ GTX MİTT ÇİFT PARMAK ELDİVEN

THE NORTH FACE KOOTENAİ GTX MİTT ÇİFT PARMAK ELDİVEN

Genel Bilgiler;
The North Face Kootenai GTX mitt eldiven, kış dağcılık ve kamp faaliyetlerinizde, soğuk iklimlerde yapacağınız seyahatlerde kullanabileceğiniz, su geçirmez, nefes alabilir Gore Tex astar kullanılarak üretilmiş yüksek ısı yalıtımı sağlayan kullanışlı bir eldiven.
– Kullanılan Gore Tex astar yüksek su geçirmezlik ve nefes alabilirlik değerleriyle tüm karlı kış aktiviteleri için yeterli yalıtımı sağlar.
– Avuç içlerinde 200 gr ve eldivenin üst kısmında 450 gr Hydroseal™ yalıtım malzemesi kullanılarak yüksek ısı yalıtımı sağlanmıştır.
– Bilek kısımlarındaki bağlantı ipleri ile eldiveni kullanmadığınız anlarda bileğinize sabitleyebilirsiniz.
– Bilek kısmındaki perlon gerdirme bandı eldivenin elinize tam oturmasını ve hareket etmemesini sağlar.
– Eldiven üzerindeki tek elle kontrol edilebilen elastik büzgülerle eldiven için soğuk hava ve kar girmesini engelleyebilirsiniz.
Kullanıcı Yorumu;
The North Face Kootenai GTX mitt eldiveni 1 yıl önce satın aldım. Eldiveni kış dağcılık faaliyetlerimde, Federasyonun eğitim faaliyetlerinde kullanma imkânım oldu. Eldiveni kullanımım sırasında, eldivende herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Uzun süre karlı faaliyetlerde kullanımım sonucunda goretex özelliğini fazlasıyla beğendim. Rüzgârlı havalarda eldivenlerin uçmasını engellemek için bileğe geçirilen lastikli bilekliği, avuç içi kaplamasının kalitesi, 2 tane bulunan sıkma perlonları(bu sıkma perlonlar elde eldiven var iken de rahatlıkla kullanılabiliyor) ve elleri oldukça sıcak tutabilen özelliği bu eldiveni sevmemde çok etkiliydi. The North Face iç eldivenleri ile de rahatlıkla kullanılabiliyor. Hatta ciddi soğuklarda bu şekilde kullanmanın çok faydası oluyor.
Artıları;
– Goretex özelliği,
– Avuç içi kaplamasının kalitesi,
– 2 adet sıkma perlonu ve perlonların eldiven ile de rahatlıkla sıkılıp, gevşetilebilmesi,
– Başparmakta bulunan gözlük silme bölümü,
– Eldiveni bileğe sabitleyebilen lastikli rahat bilekliği,
– Yalıtım kalitesi,
Eksileri;
– Bu eldivenin şurası olumsuz diyebileceğim bir durum ile karşılaşmadım.
The North Face’in Kootenai GTX mitt eldiven modeli şu anda ülkemizde satılmamaktadır. Bu tip eldiven almak istiyorsanız bütçenize uygun olabilecek The North Face veya farklı markalardaki modellere bakabilirsiniz.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!