TIMBERLINE ELAN 70 LT KAMP ÇANTASI

pr_01_1508

TIMBERLINE ELAN 70 LT KAMP ÇANTASI
Doğa sporları ile ilgileniyorsanız veya kampçılık yapıyorsanız sırt çantası en önemli aksesuardır. Tabii ki yaptığınız faaliyetin içeriği, kampın kaç gün olacak olması gibi faktörler çantanızın seçimini belirleyecektir. Ama şu unutulmamalıdır ki ana kamplı bir faaliyet düşünüyorsanız kamp çantanızın en az 65-70 litre olması gerekmektedir. Ben size kendi kullandığım Timberline Elan 70 litre modelinden bahsetmek istiyorum. Çantamızın teknik özellikleri,
– Trekking, Hiking, Dağcılık ve kampçılık faaliyetleri için oldukça dayanıklı bir kumaşa sahiptir. Çantanın kumaşı ayrıca, yüksek su dayanımına sahip olmakla birlikte, su geçirmez kılıfı da bulunmaktadır.
– Ağırlığı 2100 gr olup ortalama bir ağırlığa sahiptir. Çantayı biraz daha hafifletmek isterseniz şapka kısmı çıkmaktadır.
– Ter emici pedlerle desteklenmiş omuz ve bel kolonu iyi destek vermektedir.
– Çantanın yan kısımların 2 adet fileli cep bulunmaktadır.
– Çantanın üzerine kazma ya da baton bağlayabilmek için aparatlar mevcuttur.
– Bel kolonunda fotoğraf makinesi, telefon, gps vb. aletler için fermuarlı ve cırtlı 3 adet cep bulunmaktadır.
Bu çantayı 1,5 yıldır dağcılık ve kampçılık faaliyetlerimde kullanmaktayım. Olumlu ve olumsuz yanlarını kullanıcısı olarak sıralamak ve sizler için fikir oluşturabilmek isterim.

Olumlu bulduklarım;
– 70 litrelik bir çanta alacaksanız ve bu çantanın markalı olmasını istiyorsanız, fiyat performans olarak Elan 70lt modeli tam bu kritere uygundur.
– Kumaşının çok dayanıklı olması, kolay kolay yırtılmaması ve kendi içinde yağmurluğunun bulunması da artı bir özelliktir.
– Çantanın baş kısmının içinde bulunan küçük cepler, çatanın 2 yanında bulunan fileli cepler ve bel kolonunda bulunan cepler oldukça pratiklik sağlıyor ve fazlasıyla işimize yarıyor.
– Sırt sisteminin fileli olması terlemeyi azaltıyor.

-Çantanın 2 yanında ve alt kısmında bulunan perlonların oldukça geniş olması, kalın matları ve hacimli çadırları(Husky Fighter gibi) rahat bir şekilde bağlamamıza imkan sağlıyor. Birçok ünlü markada perlonların gereksiz kısalığı nedeniyle yanlarına ne mat ne de çadır bağlanamıyor, bu duruma çanta alırken dikkat etmenizde fayda var.

Olumsuz bulduklarım;
– Üstte dediğim gibi fiyat performans olarak çanta her ne kadar iyi olsa da, uzun yürüyüşlü faaliyetlerde çantanın sırt sistemi beli ve boynu zorluyor.
– Aşırı oval sırt sistemi arkaya yaslanmanızı engellemektedir.
– Bende sarı-siyah renkli modeli olup, sarı renkli bölümleri ile birlikte çantanın perlonları dikkat edilmezse hemen kirleniyor.
– Uyku tulumu bölümünde fermuarların ucuna yapılmış olan parmak tutacakları dikkat edilmez ise hemen kopabiliyor.

Kullandığım çantada gördüğüm olumlu ve olumsuz yanlar bunlardı. 70 litrelik diğer markalı çantalara göre neredeyse 2/3 fiyatı olunca almak istedim ve genellikle uzun süreli yürüyüşlü bir ana kamplı faaliyette bulunmadığım için, arabadan in kamp alınan en fazla 15 dk yürüdüğüm için sırt sisteminin kötülüğü beni çok etkilemedi. Buradaki tercihim çantanın sağlamlığı oldu. Siz de faaliyetlerinizin ve bütçenizin ne olduğuna bakarak kendinize en uygun çantayı seçebilirsiniz.

Fotoğraflar;

2 Responses so far...

 1. CÜNEYT ŞANLI dedi ki:

  Merhabalar timerline elan 70 çantasını çok beğendim ancak internette bulamıyorum…
  Bulabileceğim bir yer biliyorsanız link yazabilir misiniz?
  Teşekkürler….
  dt.cuneytsanli@gmail

  • Serkan dedi ki:

   merhaba,
   Eski bir çanta ve model olduğu için internette bulamadıysanız satışı olmayabilir.

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!