Julbo Explorer Dağ Gözlüğü

Julbo Explorer Dağ Gözlüğü

Genel bilgiler
Julbo’dan dağcılık, kayak, snowboard gibi ekstrem faaliyetlerde, dağ ve yüksek irtifa için yüksek korumaya sahip, %100 UV filtreli gözlük. Yansıyan ışıkları kesen yan korumaları, çerçevenin ön kısmında bulunan havalandırma alanı ile buğulanmaya karşı yüksek koruma, esnek çerçeve yapısı ile Dünya’da oldukça tercih edilen bir dağ gözlüğüdür.
– Spectron 4 lens %100 UV korumasının yanı sıra Anti-Reflective kaplaması ile yansımaları da ortadan kaldırarak rahat bir kullanım sağlar.
– Yan kısımlardaki koruma yansıyan için etkin koruma sağlar.
– Esnek sağ kısımları gözlüğü yüzünüze tam olarak ayarlayabilmenize olanak tanır.
– Esnek ve dayanıklı çerçeve doğada karşılaşabileceğiniz düşürme ve çarpmalara karşı gözlüğü uzun yıllar kullanabilmenizi sağlar.
– Taşıma çantası ve gözlük ipi ile birlikte verilir.

Kullanıcı Yorumu

Julbo explorer gözlük modelini 1 yıldır kullanmaktayım. Farklı modellerde gözlükler kullanmama rağmen bu modeli oldukça sevdim. Uygun yüze oturması, yan korumalıkları, pratikliği gayet başarılı. Birkaç bisiklet sürüşünde kullanımın dışında çoğunlukla dağcılık faaliyetleri, eğitimlerinde kullandım. Dağ ve yüksek irtifada kullandığım zamanlar her türlü hava koşuluna maruz kaldım ve gözlük performans olarak benden tam puan aldı diyebilirim. Ürün ülkemizde şu an son zamlarla birlikte 320-360 tl aralıklarında değişen fiyatlar ile satılmaktadır.

Artıları;
– Kayak gözlüğü kadar yer kaplamaması,
– Kolay kolay buğulanmayıp, buğulandığı zaman için çok kısa sürede buğulanmanın gitmesi,
– Esnek ayarlanabilir sapları,
– Camlarının plastik yapıda olması düşmelere karşı bir avantaj oluşturuyor,

Eksileri;
– Genellikle ülkemizde standart diye satılan modelin L beden olması nedeniyle, minyon tabir edebileceğimiz kişiler için gözlüğün uygun olmadığını söyleyebilirim,
– Uzun yıllar kullanımdan sonra camlarının çizilmelerinden kaynaklı değiştirme yapmak isterseniz, camlarının ayrıca satılmaması kötü bir durum,

Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!